Aké Dezinfekčné služby poskytujeme?

Cieľom je to, aby na predmetoch alebo v prostredí neboli mikróby, ktoré spôsobujú rôzne infekčné ochorenia (salmonelóza, dyzentéria, leptospiróza). Vykonáva sa v miestach so zvýšenými nárokmi na čistotu z dôvodu minimalizácie alebo zamedzenia výskytu infekcií (nemocnice, výroba potravín a liečiv).

Dezinfekciu môžme tiež definovať ako čistenie predmetu od niektorých alebo všetkých patogénnych organizmov, ktoré môžu spôsobiť infekciu.

Cena v € vrátane služieb a použitých prípravkov

Cena Dezinfekcie

(Ceny sú uvedené bez DPH)

Služba

Cena

Dezinfekcia ozónom

0,40 € /m³

Dezinfekcia suchou parou

v závislosti od rozlohy

od 60 €

Dezinfekčný prípravok na báze chlórnanu sodného

0,50 € /100 ml

Dezinfekčný prípravok na báze aktívneho kyslíka a amónnych solí

bez výraznejšej pachovej stopy

2,30 € /100 ml

Dezinfekčný prípravok na báze aldehydov

2,60 € /100 ml

Dezinfekčný prípravok na báze amónnych solí a biguanidov

bez výraznejšej pachovej stopy

4,50 € /100 ml

Dezinfekcia a likvidácia kontaminovaných vecí po zosnulom

v závislosti od druhu hmyzu, rozlohy a zamorenia

od 300 €

Likvidácia vtáčieho trusu

v závislosti rozlohy a znečistenia

od 70 €

Ochranná sieť proti vtákom

10 € /m2

Hroty proti vtákom

6 € /m

Ultrazvukový odpudzovač – plašič vtákov

50 €

O Dezinfekcii

Dezinfekcia je proces alebo činnosť, ktorá sa vykonáva za účelom zničenia čo najväčšieho počtu choroboplodných zárodkov, nežiaducich mikroorganizmov a pôvodcov infekcií. Na výkon dezinfekcie sa používajú fyzikálne alebo chemické prostriedky. V potravinárskej sanitácii sa dezinfekcia označuje aj pojmom dekontaminácia, presnejšie mikrobiálna dekontaminácia.

Baktérie sa nachádzajú takmer všade (vo vzduchu, na zemi, vo vode). Priaznivé životné podmienky pre rozmnožovanie baktérií sú vlhkosť, teplo a dobré zdroje živín (vodovodné kohútiky, nechladené jedlá). Cieľom dezinfekcie je zníženie počtu baktérií na mieru, ktorá nemôže predstavovať žiadne bezprostredné nebezpečenstvo.

Vírusy sú omnoho menšie ako baktérie. Na rozdiel od baktérií nie sú samostatné organizmy. Aby sa mohli rozmnožiť, musia vniknúť do cudzej bunky. Vírusy sa nachádzajú, podobne ako baktérie, v zemi, tekutinách, ale aj vo vzduchu a krvi. Príklady vírusových ochorení sú chrípka, herpes, žltačka, AIDS.

Plesne sú mikroskopické vláknité huby. Pre svoj rast a rozmnožovanie vyžadujú predovšetkým vlhkosť. Rozmnožujú sa veľmi rýchlo a vytvárajú spóry. Vyskytujú sa v bytoch, domoch v dôsledku stavebnej chyby, nedostatočného vetrania alebo nedostatočného kúrenia. Plesne vyvolávajú alergie, infekcie a rôzne ochorenia.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 944 298 405

(Bratislava a okolie)

Dovoláte sa najmä medzi 7-18h.
S nami sa zbavíte
všetkých škodcov